Saturday, July 9, 2011

RPH Minggu Ke - 26

Rancangan Pelajaran Harian ~ 27 Jun - 1 Julai 2011



Tarikh 27 Jun 2011 (Isnin)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Bentuk Grafik
  • Logo
    • Jenis-jenis logo
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan jenis-jenis logo serta memberikan contoh dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh logo kepada murid.
  2. Murid diminta untuk menyatakan maklumat logo berdasarkan pengetahuan sedia ada.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tulis.
Bahan: Contoh logo.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berdisiplin dan kerjasama
Refleksi Murid berupaya membanding bezakan jenis-jenis logo dengan betul.

Tarikh 28 Jun 2011 (Selasa)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual.
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kualiti folio secara individu.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan hasil tugasan.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid serta komen secara keseluruhan.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Folio Kerja kursus.
Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan Kebersihan.
Refleksi Murid mengetahui kelemahan dan kekuatan masing-masing dan berusaha untuk meningkatkan lagi pencapaian folio.

Tarikh 29 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Reka Bentuk Grafik
  • Simbol
    • Pengenalan
    • Jenis-jenis simbol
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan jenis-jenis simbol serta ciri-cirinya dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh simbol.
  2. Murid diminta untuk menyatakan ciri-ciri maklumat simbol yang ditunjukkan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tulis.
Bahan: Contoh pembungkusan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid berupaya menyatakan jenis-jenis serta ciri-ciri simbol dengan baik.

Tarikh 29 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Arca Asemblaj
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian kerja kursus.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan folio.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 30 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Ujian Topikal.
  • Menjawab 50 soalan objektif.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran, murid diharapkan dapat:
  1. Memahami kehendak soalan objektif dan padat semua soalan dalam dua masa pembelajaran dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Ujian menjawab soalan objektif.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan buku kerja.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan ujian.
  3. Guru mengawas.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensil.
Bahan: Buku nota.
Media: Grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kejujuran.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan teori yang dibelajari dengan baik.

Tarikh 30 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Lukisan proses dan teknik.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan lukisan yang menunjukkan proses dan teknik penghasilan artifak dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan lukisan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan proses dan teknik penghasilan artifak.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan aktiviti amali melukis berdasarkan contoh yang diberi.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid serta komen secara keseluruhan.
Keperluan Alat: Melukis
Bahan: Folio krsv.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 1 Julai 2011 (Jumaat)
Minggu 26
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2, 5K3, 5K4 dan 5K5
Masa 8.00 - 11.40 am
Catatan Ceramah Teknik Menjawab Soalan PSV SPM 2011
  • Program Melonjak Prestasi, Memenuhi Inspirasi, Mencapai Visi SPM 2011
    • Tempat: Bilik Akses
    • Penceramah: Chai Khuan Fen
Refleksi Majoriti murid menunjukkan keyakinan, minat dan kesungguhan dalam ceramah berkenaan.

No comments:

Post a Comment