Saturday, March 26, 2011

RPH Minggu Ke - 12

Rancangan Pelajaran Harian ~ 21 - 25 Mac 2011


Tarikh 21 Mac 2011 (Isnin)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik flora
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik motif pilihan flora dengan baik, kreatif dan realistik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensil warna, kertas lukisan.
Bahan: Contoh lukisan realistik dan gambar motif.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Bekerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 21 Mac 2011 (Isnin)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Timbulan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kaedah-kaedah serta proses penghasilan cetakan timbul dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan timbul.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Hormat-menghotmati
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan kebanyakan soalan yang dikemukakan berupaya dijawab dengan betul.

Tarikh 22 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik flora
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik motif pilihan flora dengan baik, kreatif dan realistik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensil warna, kertas lukisan.
Bahan: Contoh lukisan realistik dan gambar motif.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 22 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Timbulan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kaedah-kaedah serta proses penghasilan cetakan timbul dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan timbul.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan kebanyakan soalan yang dikemukakan berupaya dijawab dengan betul.

Tarikh 23 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik fauna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik motif pilihan fauna dengan baik, kreatif dan realistik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realsitik fauna.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 23 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Benam
      • Cetakan Datar
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan proses penghasilan cetakan benam dan datar dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pemidang, penggelek, sekuji.
Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan serta berupaya menerangkan proses penghasilan cetakan dengan betul.

Tarikh 24 Mac 2011 (Khamis)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Benam
      • Cetakan Datar
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan proses penghasilan cetakan benam dan datar dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pemidang, penggelek, sekuji.
Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan serta berupaya menerangkan proses penghasilan cetakan dengan betul.

Tarikh 24 Mac 2011 (Khamis)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik fauna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa lakaran reka bentuk cawan dan piring dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik fauna.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 25 Mac 2011 (Jumaat)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Stensil / Saring Sutera
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan proses penghasilan cetakan saring sutera dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan saring sutera.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pemidang, penggelek, sekuji.
Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan serta berupaya menyatakan proses cetakan dengan betul.

RPH Minggu Ke - 11

Rancangan Pelajaran Harian ~ 14 - 18 Mac 2011


Tarikh 14 - 18 Mac 2011
Minggu 11
Catatan Cuti Pertengahan
Penggal Pertama

Friday, March 18, 2011

RPH Minggu Ke - 10

Rancangan Pelajaran Harian ~ 7 - 11 Mac 2011


Tarikh 7 Mac 2011 (Isnin)
Minggu 10
Catatan Menghadiri Mesyuarat Pentaksiran Berasaskan Sekolah bagi mata pelajaran Pendidikan Seni Visual - Kertas Kajian Rekaan Seni Visual SPM 2011 Peringkat Negeri Sarawak.

Tempat: UPP Matang, Kuching.
Masa: 8.15 pagi - 4.30 petang.

Tarikh 8 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 10
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Reka Bentuk Industri
Unit Pemlajaran Reka Bentuk
  • Piring dan catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa lakaran reka bentuk cawan dan piring dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh reka bentuk cawan piring.
  2. Guru membuat demonstrasi lakaran reka bentuk.
  3. Murid diminta untuk menjalankan aktiviti amali melakar.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lakaran.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Contoh gambar reka bentuk.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Hasil lakaran reka bentuk murid adalah baik. Namun teknik lakaran masih perlu ditingkatkan.

Tarikh 8 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 10
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Ujian Pertengahan Penggal 1 (Masa: 3 jam)
Catan
  • Teknik legap cat air
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan bermotif flora atau fauna dengan teknik legap.
Aktiviti Pembelajaran Ujian Amali
Prosedur
  1. Guru memberikan arahan ujian.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan catan ujian.
  3. Guru mengawas ujian.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus, palet dan bekas air.
Bahan: Cat air
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil catan adalah baik. Namun majoriti murid belum habis mewarna dan akan sambung pada kelas pada hari Jumaat.

Tarikh 9 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 10
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Ujian Pertengahan Penggal 1 (Masa: 3 jam)
  • Lukisan realistik flora atau fauna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik bertemakan flora atau fauna dengan baik, berkualiti dan analitik.
Aktiviti Pembelajaran Ujian Amali.
Prosedur
  1. Guru memberikan arahan ujian.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan.
  3. Guru mengawas ujian.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Jujur dan berdisiplin.
Refleksi Murid mununjukkan kesungguhan dan hasil lukisan ujian adalah baik.

Tarikh 9 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 10
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Ujian Pertengahan Penggal 1 (Masa: 3 jam)
Catan
  • Teknik legap cat air
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan bermotif flora atau fauna dengan teknik legap.
Aktiviti Pembelajaran Ujian Amali
Prosedur
  1. Guru memberikan arahan ujian.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan catan ujian.
  3. Guru mengawas ujian.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus, palet dan bekas air.
Bahan: Cat air.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid berjaya menghasilkan catan air teknik legap dengan baik.

Tarikh 10 Mac 2011 (Khamis)
Minggu 10
Catatan Menghadiri Mesyuarat Pentaksiran Berasaskan Sekolah bagi mata pelajaran Pendidikan Seni Visual - Kertas Kajian Rekaan Seni Visual SPM 2011 Peringkat Bahagian Samarahan

Tempat: UPP Samarahan
Masa: 8.15 pagi - 4.30 petang.

Tarikh 11 Mac 2011 (Jumaat)
Minggu 10
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Ujian Pertengahan Penggal 1 (Masa: 3 jam)
Catan
  • Teknik legap cat air
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan bermotif flora atau fauna dengan teknik legap.
Aktiviti Pembelajaran Ujian Amali
Prosedur
  1. Guru memberikan arahan ujian.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan catan ujian.
  3. Guru mengawas ujian.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus, palet dan bekas air.
Bahan: Cat air.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan serta berupaya menghasilkan catan dengan baik.

RPH Minggu Ke - 9

Rancangan Pelajaran Harian ~ 28 Februari - 4 Mac 2011


Tarikh 28 Februari 2011 (Isnin)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca Asemblaj
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan maksud arca asemblaj dengan betul.
  2. Mengumpul gambar-gambar koleksi arca aasemblaj dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni visual.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca asemblaj.
  2. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  3. Murid diminta untuk menunjukkan gambar koleksi arca.
  4. Murid diminta untuk mencatat topik perbincangan.
  5. Rumusan pelajaran oleh guru.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Contoh gambar koleksi arca asemblaj.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Bertanggungjawab.
Refleksi Murid berupaya mencari koleksi gambar arca asemblaj serta menyatakan maksud arca dengan baik.

Tarikh 28 Februari 2011 (Isnin)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Catan
  • Amali catan cat air
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengaplikasikan taknik catan cat air pada kerja amali mencatan bertajukkan pemandangan landskap dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan cat air.
  2. Guru memperkenal tajuk catan.
  3. Murid diminta untuk melakar dan mencatan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: LCD Projector.
Bahan: Contoh catan.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berjaya menghasilkan lakaran serta catan bertajukkan pemandangan di sawah teknik basah atas basah dengan baik.

Tarikh 1 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Koleksi gambar motif flora dan fauna.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengumpulkan koleksi gambar motif flora dan fauna untuk dijadikan motif pilihan reka corak.
  2. menulis catatan serta komen terhadap koleksi gambar yang dicari dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh koleksi gambar serta cara membuat catatan.
  2. Murid diminta untuk menunjukkan hasil koleksi gambar.
  3. Murid diminta untuk membuat penyusunan dan catatan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna, gam, gunting dan kertas lukisan.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Murid mununjukkan pengetahuan dan pemahaman yang baik dalam menghasilkan folio melalui koleksi gambar motif dan catatan.

Tarikh 1 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Catan
  • Taknik catan air.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengaplikasikan taknik catan cat air pada kerja amali mencatan bertajukkan pemandangan landskap dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan cat air.
  2. Guru memperkenal tajuk catan.
  3. Murid diminta untuk melakar dan mencatan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus
Bahan: Cat air
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berjaya menghasilkan lakaran serta catan bertajukkan pemandangan di sawah teknik basah atas basah dengan baik.

Tarikh 2 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Koleksi gambar motif flora dan fauna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengumpulkan koleksi gambar motif flora dan fauna untuk dijadikan motif pilihan reka corak.
  2. menulis catatan serta komen terhadap koleksi gambar yang dicari dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh koleksi gambar serta cara membuat catatan.
  2. Murid diminta untuk menunjukkan hasil koleksi gambar.
  3. Murid diminta untuk membuat penyusunan dan catatan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Murid mununjukkan pengetahuan dan pemahaman yang baik dalam menghasilkan folio melalui koleksi gambar motif dan catatan.

Tarikh 2 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Catan
  • Teknik catan air.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengaplikasikan taknik catan cat air pada kerja amali mencatan bertajukkan pemandangan landskap dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan cat air.
  2. Guru memperkenal tajuk catan.
  3. Murid diminta untuk melakar dan mencatan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus, palet dan bekas air.
Bahan: Cat air.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid berjaya menghasilkan lakaran serta catan bertajukkan pemandangan di sawah teknik basah atas basah dengan baik.

Tarikh 3 Mac 2011 (Khamis)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Catan
  • Teknik lutsinar dalam cat air.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan cat air bertemakan pemandangan landskap berteknik lutsinar dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan.
  2. Guru membuat demonstrasi mewarna.
  3. Murid diminta untuk memulakan aktiviti amali.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya catan murid,
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus, palet dan bekas air.
Bahan: Cat air.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan serta berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik.

Tarikh 3 Mac 2011 (Khamis)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Reka Bentuk Industri
Unit Pembelajaran Reka Bentuk
  • Piring dan catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa lakaran reka bentuk cawan dan piring dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh reka bentuk cawan piring.
  2. Guru membuat demonstrasi lakaran reka bentuk.
  3. Murid diminta untuk menjalankan aktiviti amali melakar.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya lakaran.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pensel
Bahan: Contoh gambar reka bentuk.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Hasil lakaran reka bentuk murid adalah baik. Namun teknik lakaran masih perlu ditingkatkan.

Tarikh 4 Mac 2011 (Jumaat)
Minggu 9
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Catan
  • Teknik lutsinar dalam cat air.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah catan cat air bertemakan pemandangan landskap berteknik lutsinar dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali mencatan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh catan.
  2. Guru membuat demonstrasi mewarna.
  3. Murid diminta untuk memulakan aktiviti amali.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Persembahan karya catan murid,
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus, palet dan bekas air.
Bahan: Cat air.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan serta berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik.