Friday, June 24, 2011

RPH Minggu Ke - 25

Rancangan Pelajaran Harian ~ 20 - 24 Jun 2011



Tarikh 20 Jun 2011 (Isnin)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Bentuk Grafik
  • Pembungkusan
    • Ciri-ciri maklumat pada pembungkusan
    • Jenis-jenis pembungkusan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri maklumat pada pembungkusan dan jenis-jenis pembungkusan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasi reka bentuk pembungkusan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan ciri-ciri maklumat pembungkusan yang ditunjukkan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tulis.
Bahan: Contoh pembungkusan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berdisiplin dan kerjasama
Refleksi Murid berupaya menyatakan beberapa ciri-ciri maklumat pembungkusan serta jenis-jenisnya dengan baik.

Tarikh 21 Jun 2011 (Selasa)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual.
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kualiti folio secara individu.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan hasil tugasan.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid serta komen secara keseluruhan.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Folio Kerja kursus.
Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan Kebersihan.
Refleksi Murid mengetahui kelemahan dan kekuatan masing-masing dan berusaha untuk meningkatkan lagi pencapaian folio.

Tarikh 22 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Reka Bentuk Grafik
  • Pembungkusan
    • Perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan
    • Ciri-ciri pembungkusan yang berkualiti.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan serta Ciri-ciri pembungkusan yang berkualiti dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasi reka bentuk pembungkusan.
  2. Murid diminta untuk menyenaraikan perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan.
  3. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tulis.
Bahan: Contoh pembungkusan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kejujuran.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kesemua perkara penting ciri-ciri pembungkusan yang berkualiti dengan baik.

Tarikh 22 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Penghasilan folio.
    • Tugasan : Lukisan situasi sebenar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang menunjukkan situasi sebenar persembahan produk dengan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan situasi sebenar persembahan karya produk.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan situasi sebenar atas kreativiti masing-masing.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran dan contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan, penghargaan dan krativiti.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 23 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 25
Catatan Memberi ceramah motivasi teknik menjawab soalan Pendidikan Seni Visual di SMK Muara Tuang.

Tarikh 24 Jun 2011 (Jumaat)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Penghasilan folio.
    • Tugasan : Alat dan bahan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan alam benda yang menggambarkan alat bahan dalam penghasilan folio dan artifak kerja kursus dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan alam benda.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan alat bahan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran dan contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan murid berada ditahap baik.

Sunday, June 19, 2011

RPH Minggu Ke - 24

Rancangan Pelajaran Harian ~ 13 - 17 Jun 2011


Tarikh 13 Jun 2011 (Isnin)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual, Komunikasi Visual, Reka Bentuk dan Seni Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran Pembetulan Kertas Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas 1 (Teori Pendidikan Seni Visaul)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori peperiksaan.
  2. Menyatakan jawapan peperiksaan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan. Murid menyedari kelemahan dan kekuatan masing-masing serta berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan baik. peperiksaan.
  2. Guru membaca soalan kertas peperiksaan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berjaya dalam peperiksaan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Kertas pepriksaan.
Media:
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan berterima kasih.
Refleksi Murid menyedari kelemahan dan kekuatan masing-masing serta berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan baik.

Tarikh 13 Jun 2011 (Isnin)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Unsur-unsur reka bentuk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan unsur-unsur reka bentuk grafik dengan betul.
  2. Menerangkan maksud setiap unsur rekaan grafik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur-unsur seni yang terdapat pada rekaan berkenaan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran seterusnya menerangkan kepada semua murid.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:
Bahan: Contoh rekaan seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berdisiplin dan kerjasama
Refleksi Murid berupaya menerangkan maksud unsur-unsur seni reka dengan baik.

Tarikh 14 Jun 2011 (Selasa)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual, Komunikasi Visual, Reka Bentuk dan Seni Kraf Tradisional
Unit Pemlajaran Pembetulan Kertas Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas 1 (Teori Pendidikan Seni Visaul)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori peperiksaan.
  2. Menyatakan jawapan peperiksaan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan.
  2. Guru membaca soalan kertas peperiksaan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berjaya dalam peperiksaan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Kertas pepriksaan.
Media:
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan berterima kasih.
Refleksi Murid mengetahui kelemahan dan kekuatan masing-masing serta berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan baik.

Tarikh 14 Jun 2011 (Selasa)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Unsur-unsur reka bentuk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan unsur-unsur reka bentuk grafik dengan betul.
  2. Menerangkan maksud setiap unsur rekaan grafik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur-unsur seni yang terdapat pada rekaan berkenaan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran seterusnya menerangkan kepada semua murid.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:
Bahan: Contoh rekaan seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kejujuran.
Refleksi Murid berupaya menerangkan maksud unsur-unsur seni reka dengan baik.

Tarikh 15 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian kerja kursus.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan folio.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 15 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Risalah
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran, murid diharapkan dapat:
  1. Membanding-bezakan corak reka letak rekaan grafik risalah dengan betul.
  2. Menyenaraikan ciri-ciri risalah yang berkualiti dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh risalah.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca, mencatat dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensil.
Bahan: Buku nota, contoh risalah.
Media: Grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan nota yang disalin dengan betul.

Tarikh 16 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Risalah.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran, murid diharapkan dapat:
  1. Membanding-bezakan corak reka letak rekaan grafik risalah dengan betul.
  2. Menyenaraikan ciri-ciri risalah yang berkualiti dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh risalah.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca, mencatat dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensil.
Bahan: Buku nota, contoh risalah.
Media: Grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan nota yang disalin dengan betul.

Tarikh 16 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian KRSV secara individu.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan hasil tugasan.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid serta komen secara keseluruhan.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 17 Jun 2011 (Jumaat)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Reka Bentuk Grafik
  • Pembungkusan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan maksud, fungsi dan tujuan reka bentuk pembungkusan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh reka bentuk pembungkusan kepada murid.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan.
  3. Guru menerangkan jenis-jenis, fungsi dan tujuan pembungkusan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  5. Sesi soal jawab.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya pembungkusan.
Media: Grafik
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan dalam aktiviti pembelajaran. Hampir semua murid berupaya menyatakan fungsi pembungkusan dengan betul.

Thursday, June 2, 2011

RPH Minggu Ke - 21

Rancangan Pelajaran Harian ~ 23 - 27 Mei 2011


Tarikh 23 Mei 2011 (Isnin)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran
  • Pengenalan
  • Sejarah seni komunikasi visual.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui sejarah perkembangan seni komunikasi visual serta menyatakan contoh dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan jenis-jenis seni grafik dan komunikasi.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk menyalin nota teori seni.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Komputer
Bahan: Contoh seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat terhadap pembelajaran.

Tarikh 23 Mei 2011 (Isnin)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas: Sains 2
  • Masa : 10.10 - 12.40

Tarikh 24 Mei 2011 (Selasa)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran
  • Pengenalan
  • Sejarah seni komunikasi visual.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mengetahui sejarah perkembangan seni komunikasi visual serta menyatakan contoh dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan jenis-jenis seni grafik dan komunikasi.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk menyalin nota teori seni.
  5. Guru memantau dan membimbing.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Komputer
Bahan: Contoh seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat terhadap pembelajaran.

Tarikh 25 Mei 2011 (Rabu)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas: Sejarah 1
  • Masa: 8.25 - 9.25 pagi

Tarikh 25 Mei 2011 (Rabu)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Unsur-unsur reka bentuk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan unsur-unsur reka bentuk grafik dengan betul.
  2. Menerangkan maksud setiap unsur rekaan grafik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur-unsur seni yang terdapat pada rekaan berkenaan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran seterusnya menerangkan kepada semua murid.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:
Bahan: Contoh rekaan seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menyatakan isi pelajaran dengan tajuk asas seni reka dengan baik.

Tarikh 26 Mei 2011 (Khamis)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
BidangSeni Halus
Unit PembelajaranPembetulan kertas peperiksaan teori
Hasil PembelajaranPada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.
Aktiviti PembelajaranPerbincangan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan secara keseluruhan.
  2. Murid diminta untuk membaca dan menyatakan kehendak soalan serta jawapan.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan NilaiKejujuran.
RefleksiMurid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.

Tarikh 26 Mei 2011 (Khamis)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - Matematik 1
  • Masa - 8.10 - 9.25
  • Kertas - Matematik 2
  • Masa - 10.10 - 12.40

Tarikh 27 Mei 2011 (Jumaat)
Minggu 21
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
BidangKomunikasi Visual
Unit PembelajaranUnsur-unsur reka bentuk
Hasil PembelajaranPada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan unsur-unsur reka bentuk grafik dengan betul.
  2. Menerangkan maksud setiap unsur rekaan grafik dengan baik.
Aktiviti PembelajaranPembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur-unsur seni yang terdapat pada rekaan berkenaan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran seterusnya menerangkan kepada semua murid.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
KeperluanAlat:
Bahan: Contoh rekaan seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan NilaiBerdisiplin dan kerjasama
RefleksiMurid berupaya menyatakan isi pelajaran dengan tajuk asas seni reka dengan baik.