Friday, June 24, 2011

RPH Minggu Ke - 25

Rancangan Pelajaran Harian ~ 20 - 24 Jun 2011



Tarikh 20 Jun 2011 (Isnin)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Bentuk Grafik
  • Pembungkusan
    • Ciri-ciri maklumat pada pembungkusan
    • Jenis-jenis pembungkusan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri maklumat pada pembungkusan dan jenis-jenis pembungkusan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasi reka bentuk pembungkusan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan ciri-ciri maklumat pembungkusan yang ditunjukkan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tulis.
Bahan: Contoh pembungkusan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berdisiplin dan kerjasama
Refleksi Murid berupaya menyatakan beberapa ciri-ciri maklumat pembungkusan serta jenis-jenisnya dengan baik.

Tarikh 21 Jun 2011 (Selasa)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual.
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kualiti folio secara individu.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan hasil tugasan.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid serta komen secara keseluruhan.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Folio Kerja kursus.
Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan Kebersihan.
Refleksi Murid mengetahui kelemahan dan kekuatan masing-masing dan berusaha untuk meningkatkan lagi pencapaian folio.

Tarikh 22 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Reka Bentuk Grafik
  • Pembungkusan
    • Perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan
    • Ciri-ciri pembungkusan yang berkualiti.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan serta Ciri-ciri pembungkusan yang berkualiti dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasi reka bentuk pembungkusan.
  2. Murid diminta untuk menyenaraikan perkara-perkara penting dalam reka bentuk pembungkusan.
  3. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  4. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Tulis.
Bahan: Contoh pembungkusan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kejujuran.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kesemua perkara penting ciri-ciri pembungkusan yang berkualiti dengan baik.

Tarikh 22 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Penghasilan folio.
    • Tugasan : Lukisan situasi sebenar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan yang menunjukkan situasi sebenar persembahan produk dengan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan situasi sebenar persembahan karya produk.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan situasi sebenar atas kreativiti masing-masing.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran dan contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan, penghargaan dan krativiti.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 23 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 25
Catatan Memberi ceramah motivasi teknik menjawab soalan Pendidikan Seni Visual di SMK Muara Tuang.

Tarikh 24 Jun 2011 (Jumaat)
Minggu 25
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Penghasilan folio.
    • Tugasan : Alat dan bahan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan alam benda yang menggambarkan alat bahan dalam penghasilan folio dan artifak kerja kursus dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan alam benda.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan alat bahan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran dan contoh lukisan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan dalam aktiviti amali. Hasil lukisan murid berada ditahap baik.

No comments:

Post a Comment