Thursday, June 2, 2011

RPH Minggu Ke - 20

Rancangan Pelajaran Harian ~ 16 - 20 Mei 2011


Tarikh 16 Mei 2011 (Isnin)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Pembetulan kertas peperiksaan.
  • Lukisan / Catan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kekuatan dan kelemahan hasil karya lukisan dan catan peperiksaan penggal pertama dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan karya seni halus peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan secara keseluruhan.
  2. Murid diminta untuk menyatakan kelemahan dan kekuatan karya seni halus peperiksaan.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:
Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Penghargaan dan kerjasama.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kelemahan dan kekuatan karya lukisan diri dan rakan dengan baik.

Tarikh 16 Mei 2011 (Isnin)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama

  • Kertas: Pendidikan Seni Visual 2
  • Masa : 9.40 - 12.40

Tarikh 17 Mei 2011 (Selasa)
Minggu 20
Catatan Cuti Umum Hari Wesak

Tarikh 18 Mei 2011 (Rabu)
Minggu 20
Catatan Cuti Rehat Khas

Tarikh 19 Mei 2011 (Khamis)
Minggu 20
Catatan Perayaan Hari Guru Peringkat Sekolah 2011

Tarikh 20 Mei 2011 (Jumaat)
Minggu 20
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Pembetulan kertas peperiksaan teori
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan secara keseluruhan.
  2. Murid diminta untuk membaca dan menyatakan kehendak soalan serta jawapan.
  3. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas peperiksaan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama.
Refleksi Murid berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan betul.

No comments:

Post a Comment