Sunday, June 19, 2011

RPH Minggu Ke - 24

Rancangan Pelajaran Harian ~ 13 - 17 Jun 2011


Tarikh 13 Jun 2011 (Isnin)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual, Komunikasi Visual, Reka Bentuk dan Seni Kraf Tradisional
Unit Pembelajaran Pembetulan Kertas Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas 1 (Teori Pendidikan Seni Visaul)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori peperiksaan.
  2. Menyatakan jawapan peperiksaan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan. Murid menyedari kelemahan dan kekuatan masing-masing serta berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan baik. peperiksaan.
  2. Guru membaca soalan kertas peperiksaan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berjaya dalam peperiksaan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Kertas pepriksaan.
Media:
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan berterima kasih.
Refleksi Murid menyedari kelemahan dan kekuatan masing-masing serta berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan baik.

Tarikh 13 Jun 2011 (Isnin)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Unsur-unsur reka bentuk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan unsur-unsur reka bentuk grafik dengan betul.
  2. Menerangkan maksud setiap unsur rekaan grafik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur-unsur seni yang terdapat pada rekaan berkenaan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran seterusnya menerangkan kepada semua murid.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:
Bahan: Contoh rekaan seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berdisiplin dan kerjasama
Refleksi Murid berupaya menerangkan maksud unsur-unsur seni reka dengan baik.

Tarikh 14 Jun 2011 (Selasa)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual, Komunikasi Visual, Reka Bentuk dan Seni Kraf Tradisional
Unit Pemlajaran Pembetulan Kertas Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas 1 (Teori Pendidikan Seni Visaul)
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami kehendak soalan-soalan teori peperiksaan.
  2. Menyatakan jawapan peperiksaan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memberi komen tentang keputusan peperiksaan.
  2. Guru membaca soalan kertas peperiksaan.
  3. Murid diminta untuk menyatakan kehendak soalan dan jawapan.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Guru memberi ganjaran kepada murid yang berjaya dalam peperiksaan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensel
Bahan: Kertas pepriksaan.
Media:
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kesungguhan, kerjasama dan berterima kasih.
Refleksi Murid mengetahui kelemahan dan kekuatan masing-masing serta berupaya menyatakan kehendak soalan dan jawapan dengan baik.

Tarikh 14 Jun 2011 (Selasa)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Unsur-unsur reka bentuk
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan unsur-unsur reka bentuk grafik dengan betul.
  2. Menerangkan maksud setiap unsur rekaan grafik dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh hasil seni grafik.
  2. Murid diminta untuk menyatakan unsur-unsur seni yang terdapat pada rekaan berkenaan.
  3. Guru memperkenalkan tajuk perbincangan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran seterusnya menerangkan kepada semua murid.
  5. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat:
Bahan: Contoh rekaan seni grafik.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kejujuran.
Refleksi Murid berupaya menerangkan maksud unsur-unsur seni reka dengan baik.

Tarikh 15 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian kerja kursus.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan folio.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 15 Jun 2011 (Rabu)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Risalah
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran, murid diharapkan dapat:
  1. Membanding-bezakan corak reka letak rekaan grafik risalah dengan betul.
  2. Menyenaraikan ciri-ciri risalah yang berkualiti dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh risalah.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca, mencatat dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensil.
Bahan: Buku nota, contoh risalah.
Media: Grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan nota yang disalin dengan betul.

Tarikh 16 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Risalah.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran, murid diharapkan dapat:
  1. Membanding-bezakan corak reka letak rekaan grafik risalah dengan betul.
  2. Menyenaraikan ciri-ciri risalah yang berkualiti dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh risalah.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca, mencatat dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen dan pensil.
Bahan: Buku nota, contoh risalah.
Media: Grafik.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan nota yang disalin dengan betul.

Tarikh 16 Jun 2011 (Khamis)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian KRSV secara individu.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan hasil tugasan.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid serta komen secara keseluruhan.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 17 Jun 2011 (Jumaat)
Minggu 24
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Reka Bentuk Grafik
  • Pembungkusan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan maksud, fungsi dan tujuan reka bentuk pembungkusan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa contoh reka bentuk pembungkusan kepada murid.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan.
  3. Guru menerangkan jenis-jenis, fungsi dan tujuan pembungkusan.
  4. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  5. Sesi soal jawab.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya pembungkusan.
Media: Grafik
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan dalam aktiviti pembelajaran. Hampir semua murid berupaya menyatakan fungsi pembungkusan dengan betul.

No comments:

Post a Comment