Sunday, May 22, 2011

RPH Minggu Ke - 19

Rancangan Pelajaran Harian ~ 9 - 13 Mei 2011


Tarikh 9 Mei 2011 (Isnin)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Lukisan persembahan karya dalam situasi sebenar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebauh lukisan yang menunjukkan persembahan karya dalam situasi sebenar dengan baik dan menarik.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya lukisan persembahan dalam situasi sebenar.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisa n berkenaan.
  3. Guru memantau dan membimbing murid.
  4. Persembahan hasil lakaran murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid masih dalam peringkat menghasilkan kajian warna dan lukisan 3 dimensi karya akhir. Topik folio hari ini ditunda pada kelas seterusnya. Murid dinasihatkan supaya menyiapkan kerja kursus berdasarkan jadual pelaksanaan krsv.

Tarikh 9 Mei 2011 (Isnin)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - Pendidikan Islam 2
  • Masa - 0730 - 0910 pagi

Tarikh 10 Mei 2011 (Selasa)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual.
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Lukisan persembahan karya dalam situasi sebenar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebauh lukisan yang menunjukkan persembahan karya dalam situasi sebenar dengan baik dan menarik.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya lukisan persembahan dalam situasi sebenar.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisa n berkenaan.
  3. Guru memantau dan membimbing murid.
  4. Persembahan hasil lakaran murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hanya beberapa murid sahaja telah menyiapkan kerja kursus peringkat pelajaran hari ini. Selebihnya dalam peringkat lakaran dan belum diwarnakan. Hasil kerja adalah baik.

Tarikh 10 Mei 2011 (Selasa)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - Mathematics 1
  • Masa - 0810 - 0925 pagi

Tarikh 11 Mei 2011 (Rabu)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas: Pendidikan Seni Visual 1
  • Masa: 8.00 - 9.15 pagi

Tarikh 11 Mei 2011 (Rabu)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - Kesusasteraan Melayu
  • Masa - 1010 - 1240 pagi

Tarikh 12 Mei 2011 (Khamis)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - Pendidikan Seni Visual 1
  • Masa - 0810 - 0925 pagi
  • Kertas - Pendidikan Seni Visual 2
  • Masa - 0940 - 1240 pagi

Tarikh 12 Mei 2011 (Khamis)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - Bahasa Malaysia 1
  • Masa - 7.10 - 9.25

Tarikh 13 Mei 2011 (Jumaat)
Minggu 19
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - ERT 1
  • Masa - 0725 - 0825 pagi

RPH Minggu Ke - 18

Rancangan Pelajaran Harian ~ 2 - 6 Mei 2011


Tarikh 2 Mei 2011 (Isnin)
Minggu 18
Catatan Cuti Umum Ganti - Hari Pekerja

Tarikh 3 Mei 2011 (Selasa)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Cadangan hasil karya akhir.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan persembahan karya cadangan akhir reka corak pada piring dan cawan dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh persembahan karya sambil menerangkan aspek kemasan dan kebersihan.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan persembahan karya cadangan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Pensil warna.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil lukisan murid belum siap sepenuhnya. Murid diminta untuk menyambung kerja di rumah. Pada keseluruhan, kualiti hasil lukisan murid adalah baik.

Tarikh 3 Mei 2011 (Selasa)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Gerak Gempur
  • Kertas - Bahasa Malaysia 1
  • Masa - 0710 - 0925 pagi

Tarikh 4 Mei 2011 (Rabu)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Persembahan karya cadangan akhir.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan persembahan karya cadangan akhir reka corak pada piring dan cawan dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan lukisan cadangan akhir.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh persembahan karya sambil menerangkan aspek kemasan dan kebersihan.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan persembahan karya cadangan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Pensil warna.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil lukisan murid belum siap sepenuhnya. Murid diminta untuk menyambung kerja di rumah. Pada keseluruhan, kualiti hasil lukisan murid adalah baik.

Tarikh 4 Mei 2011 (Rabu)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Gerak Gempur
  • Kertas - Bahasa Inggeris 1
  • Masa - 0740 - 0925 pagi

  • Kertas - Bahasa Inggeris 2
  • Masa - 1025 - 1240 tgh hari

Tarikh 5 Mei 2011 (Khamis)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Gerak Gempur
  • Kertas - Sejarah 2
  • Masa - 1010 - 1240 tgh hari

Tarikh 5 Mei 2011 (Khamis)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Ilustrasi pada topi keledar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan persembahan karya cadangan akhir ilustrasi pada topi keledar dengan baik dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan lukisan cadangan akhir.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh persembahan karya sambil menerangkan aspek kemasan dan kebersihan.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan persembahan karya cadangan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil lukisan murid adalah baik. Namun murid diminta juga untuk menambahbaikan kualiti persembahan cadangan.

Tarikh 6 Mei 2011 (Jumaat)
Minggu 18
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Penggal Pertama
  • Kertas - Science 1
  • Masa - 0710 - 0825 pagi

Tuesday, May 3, 2011

RPH Minggu Ke - 17

Rancangan Pelajaran Harian ~ 25 - 29 April 2011


Tarikh 25 April 2011 (Isnin)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Catatan Cuti Peristiwa

Tarikh 26 April 2011 (Selasa)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual.
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni VisualKajian Rekaan Seni Visual
  • Kajian warna reka letak pilihan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya empat cadangan kajian warna berdasarkan reka letak pilihan dengan kemas, baik dan menarik.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menerangkan aspek kajian warna dalam penghasilan folio krsv.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan kajian warna.
  3. Guru memantau dan berbincang dengan murid.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Pensil warna.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil kajian warna menunjukkan prestasi yang baik dan kreatif. Hampir keseluruhan murid cuma sempat menghasilkan sebanyak dua kajian warna. Aktiviti bersambung pada kelas akan datang.

Tarikh 26 April 2011 (Selasa)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Seni Halus
  • Arca
    • Latihan teori soalan objektif 50 soalan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab 50 soalan yang dikemukakan pada buku latihan mengikut masa yang diberikan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan objektif.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan buku kerja.
  2. Murid diarah untuk menjawab soalan teori bentuk objektif pada buku latihan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Buku kerja.
Media:
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan tolong-menolong.
Refleksi Hampir semua murid dapat menjawab kesemua soalan latihan berdasarkan buku kerja dengan baik.

Tarikh 27 April 2011 (Rabu)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Kajian warna reka letak pilihan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya empat cadangan kajian warna berdasarkan reka letak pilihan dengan kemas, baik dan menarik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan kajian warna.
Prosedur
  1. Guru menerangkan aspek kajian warna dalam penghasilan folio krsv.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan kajian warna.
  3. Guru memantau dan berbincang dengan murid.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Pensil warna.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil kajian warna menunjukkan prestasi yang baik dan kreatif. Hampir keseluruhan murid cuma sempat menghasilkan sebanyak dua kajian warna. Aktiviti bersambung pada kelas akan datang.

Tarikh 27 April 2011 (Rabu)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca
    • Latihan teori soalan objektif 50 soalan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawab 50 soalan yang dikemukakan pada buku latihan mengikut masa yang diberikan dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Latihan menjawab soalan objektif.
Prosedur
  1. Guru mengedarkan buku kerja.
  2. Murid diarah untuk menjawab soalan teori bentuk objektif pada buku latihan.
  3. Guru memantau dan membimbing.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Buku kerja.
Media:
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan tolong-menolong.
Refleksi Hampir semua murid dapat menjawab kesemua soalan latihan berdasarkan buku kerja dengan baik.

Tarikh 28 April 2011 (Khamis)
Minggu 17
Catatan Mesyuarat Bidang Kemanusiaan
  • Tempat: Bilik Akses
  • Masa: 11.30 - 12.50 tgh hari.

Tarikh 28 April 2011 (Khamis)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Ilustrasi pada topi keledar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan kajian reka letak motif pilihan pada topi keledar dengan baik, kreatif dan mengambil kira gubahan asas seni reka.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menerangkan konsep gubahan berdasarkan asas seni reka dengan memberikan contoh.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan kajian reka letak.
  3. Guru memantau dan membimbing murid.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan berdisiplin.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 29 April 2011 (Jumaat)
Minggu 17
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mewarna arca acuan yang dihasilkan dengan gubahan warna yang sesuai dan menarik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan soalan-soalan latihan.
Prosedur
  1. Guru meminta murid membaca soalan latihan dan menyatakan kehendah soalan serta jawapannya.
  2. Guru memberi penerangan dan mengukuhkan jawapan murid.
  3. Murid menyemak jawapan.
  4. Murid melaporkan keputusan latihan.
  5. Komen daripada guru.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Buku kerja.
Media:
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam mengikuti pelajaran. Majoriti murid berupaya menjawab lebih daripada separuh soalan latihan dengan betul.

RPH Minggu Ke - 16

Rancangan Pelajaran Harian ~ 18 - 22 April 2011


Tarikh 18 April 2011 (Isnin)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Kajian reka letak motif
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya empat cadangan reka letak motif flora dan fauna pada cawan dan piring berdasarkan gubahan asas seni reka dengan baik dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menerangkan konsep gubahan berdasarkan asas seni reka dengan memberikan contoh.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan kajian reka letak.
  3. Guru memantau dan membimbing murid.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil kajian adalah baik. Namun hasil kajian murid belum siap sepenuhnya. Aktiviti ini akan terus bersambung pada kelas akan datang.

Tarikh 18 April 2011 (Isnin)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca acuan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah arca acuan bermotifkan fauna atau alam benda dengan menggunakan plaster of paris dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan arca acuan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya arca acuan.
  2. Guru membuat demonstrasi teknik menghasilkan arca acuan dengan menggunakan plaster of paris.
  3. Murid membuat amali menghasilkan arca acuan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Pembersihan alat bahan dan tempat bengkel.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh arca acuan.
Media: Plaster of paris.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kebersihan.
Refleksi Pada keseluruhan, murid berupaya menghasilkan arca acuan dengan baik. Namun terdapat murid yang tidak sempat menghasilkan arca akan bersambung pada kelas aka datang.

Tarikh 19 April 2011 (Selasa)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual.
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Kajian reka letak motif
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya empat cadangan reka letak motif flora dan fauna pada cawan dan piring berdasarkan gubahan asas seni reka dengan baik dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menerangkan konsep gubahan berdasarkan asas seni reka dengan memberikan contoh.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan kajian reka letak.
  3. Guru memantau dan membimbing murid.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil kajian menunjukkan prestasi yang baik dan kreatif. Murid yang lemah dibimbing dan mereka ini diminta untuk membuat semula hasil kajian.

Tarikh 19 April 2011 (Selasa)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Seni Halus
  • Arca acuan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah arca acuan bermotifkan fauna atau alam benda dengan menggunakan plaster of paris dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan arca acuan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh karya arca acuan.
  2. Guru membuat demonstrasi teknik menghasilkan arca acuan dengan menggunakan plaster of paris.
  3. Murid membuat amali menghasilkan arca acuan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Pembersihan alat bahan dan tempat bengkel.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh arca acuan.
Media: Plaster of paris.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kebersihan.
Refleksi Pada keseluruhan, murid berupaya menghasilkan arca acuan dengan baik. Namun terdapat murid yang tidak sempat menghasilkan arca akan bersambung pada kelas aka datang.

Tarikh 20 April 2011 (Rabu)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Kajian olahan motif
    • Tugasan : Arca Asemblaj.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan kajian olahan.
Prosedur
  1. Guru menerangkan konsep gubahan berdasarkan asas seni reka dengan memberikan contoh.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan kajian olahan motif.
  3. Guru memantau dan membimbing murid.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan berdisiplin.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan kajian olahan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 20 April 2011 (Rabu)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca acuan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah arca acuan bermotifkan fauna atau alam benda dengan menggunakan plaster of paris dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan arca acuan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan beberapa karya arca acuan yang dihasilkan oleh murid.
  2. Guru memberi komen terhadap karya murid.
  3. Murid diminta untuk meneruskan aktiviti amali menghasilkan arca acuan.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Pembersihan alat bahan dan tempat bengkel.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh arca acuan.
Media: Plaster of paris.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kebersihan.
Refleksi Hampir keseluruhan murid telah menghasilkan arca acuan dengan baik.

Tarikh 21 April 2011 (Khamis)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca acuan.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Mewarna arca acuan yang dihasilkan dengan gubahan warna yang sesuai dan menarik.
Aktiviti Pembelajaran Amali mewarna arca.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mewarna arca.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Berus.
Bahan: Arca acuan.
Media: Cat poster.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya mewarna karya arca dengan kemas, baik dan menarik.

Tarikh 21 April 2011 (Khamis)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Kajian reka letak motif
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sekurang-kurangnya empat cadangan reka letak motif flora dan fauna pada cawan dan piring berdasarkan gubahan asas seni reka dengan baik dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Penghasilan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menerangkan konsep gubahan berdasarkan asas seni reka dengan memberikan contoh.
  2. Murid diminta untuk menghasilkan kajian reka letak.
  3. Guru memantau dan membimbing murid.
  4. Persembahan hasil kajian murid.
  5. Rumusan pelajaran dengan sesi memberi komen hasil kajian murid.
Keperluan Alat: Peralatan melukis.
Bahan: Contoh folio.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Bertanggungjawab dan berdisiplin.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik. Namun masih terdapat hasil kajian murid yang kurang memuaskan dan mereka ini diminta untuk menambahbaikkan hasil kajian.

Tarikh 22 April 2011 (Jumaat)
Minggu 16
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Cuti Umum : Good Friday