Saturday, March 26, 2011

RPH Minggu Ke - 12

Rancangan Pelajaran Harian ~ 21 - 25 Mac 2011


Tarikh 21 Mac 2011 (Isnin)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik flora
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik motif pilihan flora dengan baik, kreatif dan realistik.
Aktiviti Pembelajaran Amali melukis dan mewarna.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensil warna, kertas lukisan.
Bahan: Contoh lukisan realistik dan gambar motif.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Bekerjasama dan berdisiplin.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 21 Mac 2011 (Isnin)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Timbulan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kaedah-kaedah serta proses penghasilan cetakan timbul dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan timbul.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Hormat-menghotmati
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan kebanyakan soalan yang dikemukakan berupaya dijawab dengan betul.

Tarikh 22 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik flora
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik motif pilihan flora dengan baik, kreatif dan realistik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensil warna, kertas lukisan.
Bahan: Contoh lukisan realistik dan gambar motif.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 22 Mac 2011 (Selasa)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Timbulan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kaedah-kaedah serta proses penghasilan cetakan timbul dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan timbul.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan hormat-menghormati.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan kebanyakan soalan yang dikemukakan berupaya dijawab dengan betul.

Tarikh 23 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik fauna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan realistik motif pilihan fauna dengan baik, kreatif dan realistik.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realsitik fauna.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kerjasama dan bertanggungjawab.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 23 Mac 2011 (Rabu)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Benam
      • Cetakan Datar
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan proses penghasilan cetakan benam dan datar dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pemidang, penggelek, sekuji.
Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan serta berupaya menerangkan proses penghasilan cetakan dengan betul.

Tarikh 24 Mac 2011 (Khamis)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Benam
      • Cetakan Datar
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan proses penghasilan cetakan benam dan datar dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pemidang, penggelek, sekuji.
Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan serta berupaya menerangkan proses penghasilan cetakan dengan betul.

Tarikh 24 Mac 2011 (Khamis)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Reka Corak
  • Lukisan realistik fauna
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa lakaran reka bentuk cawan dan piring dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lukisan realistik.
  2. Guru membuat demonstrasi ringkas penghasilan lukisan realistik.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lukisan realistik.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lukisan murid.
Keperluan Alat: Pensel warna.
Bahan: Contoh lukisan realistik fauna.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan lukisan realisrik dengan baik. Namun hasil kerja murid yang tidak mencapai tahap baik diminta untuk membuat semula.

Tarikh 25 Mac 2011 (Jumaat)
Minggu 12
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Jenis-jenis cetakan
      • Cetakan Stensil / Saring Sutera
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan proses penghasilan cetakan saring sutera dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan saring sutera.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Pengukuhan dan pengkayaan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pemidang, penggelek, sekuji.
Bahan: Contoh cetakan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan serta berupaya menyatakan proses cetakan dengan betul.

1 comment: