Tuesday, October 25, 2011

RPH Minggu Ke - 42

Rancangan Pelajaran Harian ~ 17 - 21 Oktober 2011



Tarikh 17 Oktober 2011 (Isnin)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun 2011
  • Ulangkaji

Tarikh 18 Oktober 2011 (Selasa)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.

Tarikh 19 Oktober 2011 (Rabu)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Bahasa Inggeris 1
  • Masa: 0740 - 0925
  • Kertas: Bahasa Inggeris 2
  • Masa: 1025 - 1240

Tarikh 19 Oktober 2011 (Rabu)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. mengetahui dan menyatakan Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia terhadap seni visual dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan isi pelajaran dengan menunjukkan majalah-majalah seni visual.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Majalah seni visual.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi dan penghargaan sumbangan segala organisasi dan Angkatan seni visual.
Refleksi Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik. Murid diminta untuk membuat ulangkaji pembelajaran di rumah.

Tarikh 20 Oktober 2011 (Khamis)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Catatan Peperiksaan Akhir Tahun
  • Kertas: Sejarah 1
  • Masa: 0730 - 0830
  • Kertas: Sejarah 2
  • Masa: 1010 - 1240

Tarikh 20 Oktober 2011 (Khamis)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran
  • Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. mengetahui dan menyatakan Sumbangan Kumpulan, Angkatan, dan Persatuan Seni Lukis Malaysia terhadap seni visual dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas peperiksaan.
Prosedur
  1. Guru memperkenalkan isi pelajaran dengan menunjukkan majalah-majalah seni visual.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat dan menyatakan isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Majalah seni visual.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi dan penghargaan sumbangan segala organisasi dan Angkatan seni visual.
Refleksi Murid berupaya mengikuti pembelajaran dengan baik. Murid diminta untuk membuat ulangkaji pembelajaran di rumah.

Tarikh 21 Oktober 2011 (Jumaat)
Minggu 42
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Sumbangan Organisasi, Institusi, dan Individu terhadap Seni Visual
Unit Pembelajaran Tokoh dan Kajian karya-karya pelukis Malaysia
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan nama, tema dan nilai yang hendak disampaikan dalam karya-karya pelukis Malaysia dengan baik.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya pelukis Malaysia.
  2. Guru meyampaikan isi pelajaran secara perbincangan dua hala.
  3. Murid diminta untuk menghayati karya pelukis tanah air seterusnya memberikan komen dari segi tema serta nilainya.
  4. Guru mengukuhkan pandangan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh karya catan dan arca
Media: Catan
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Apresiasi karya seni catan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan minat dan berupaya memberi komen yang membina ke atas karya-karya seni perbincangan.

No comments:

Post a Comment