Monday, April 18, 2011

RPH Minggu Ke - 15

Rancangan Pelajaran Harian ~ 11 - 15 April 2011


Tarikh 11 April 2011 (Isnin)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa olahan perkembangan idea motif dengan kreatif dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Penilaian folio KRSV.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid membaikinya.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berdisiplin dan bertanggungjawab.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 11 April 2011 (Isnin)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan - Pembetulan ujian topikal
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan kehendak soalan ujian serta dapat memberikan jawapan denga betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas ujian.
Prosedur
  1. Guru memberi komen keputusan ujian.
  2. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan ujian.
  3. Murid diminta untuk membuat pembetulan.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan ujian.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kejujuran.
Refleksi Pada keseluruhan, keputusan ujian adalah baik. Punca kelemahan murid adalah tidak memiliki pengetahuan teori seni yang kukuh.

Tarikh 12 April 2011 (Selasa)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual.
Unit Pemlajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa olahan perkembangan idea motif dengan kreatif dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid membaikinya.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Berdisiplin dan bertanggungjawab.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 12 April 2011 (Selasa)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Seni Halus
  • Cetakan - Pembetulan ujian topikal
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan bingkai cetakan serta persembahan akhir dengan catatan siri, tajuk, nama dan tahun mengikut disiplin cetakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan kertas ujian.
Prosedur
  1. Guru memberi komen keputusan ujian.
  2. Perbincangan kehendak soalan dan jawapan ujian.
  3. Murid diminta untuk membuat pembetulan.
  4. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Kertas soalan ujian.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kejujuran.
Refleksi Pada keseluruhan, keputusan ujian adalah memuaskan. Punca kelemahan murid adalah tidak memiliki pengetahuan teori seni yang kukuh.

Tarikh 13 April 2011 (Rabu)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
    • Tugasan : Arca Asemblaj.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian kerja kursus.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid membaikinya.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 13 April 2011 (Rabu)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca
    • Pengenalan
    • Sejarah di Malaysia.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami perkembangan sejarah seni arca di Malaysia terutamanya dari segi teknik dan gaya penghasilan serta tokoh-tokoh seni arca yang terkenal.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca, mencatat dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau ukir, plaster of paris.
Bahan: Buku nota, contoh arca.
Media: Cat.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan nota yang disalin dengan baik.

Tarikh 14 April 2011 (Khamis)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca
    • Pengenalan
    • Sejarah di Malaysia.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Memahami perkembangan sejarah seni arca di Malaysia terutamanya dari segi teknik dan gaya penghasilan serta tokoh-tokoh seni arca yang terkenal.
Aktiviti Pembelajaran Perbincangan teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca, mencatat dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau ukir, plaster of paris.
Bahan: Buku nota, contoh arca.
Media: Cat.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan nota yang disalin dengan baik.

Tarikh 14 April 2011 (Khamis)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Reka Corak
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian KRSV secara individu.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid menambahbaikan hasil tugasan.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid serta komen secara keseluruhan.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik. Namun bilangan murid yang dapat mencapai tahap cemerlang masih kurang.

Tarikh 15 April 2011 (Jumaat)
Minggu 15
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Arca
    • Jenis-jenis arca, penggunaan alat bahan, teknik penghasilan dan contoh arca.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan jenis-jenis arca serta teknik penghasilannya dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh arca.
  2. Guru memperkenalkan isi pelajaran, jenis-jenis arca.
  3. Murid diminta untuk membaca, mencatat dan memahami kandungan pelajaran.
  4. Sesi soal jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau ukir, plaster of paris.
Bahan: Buku nota, contoh arca.
Media: Cat.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai hasil karya arca.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan yang dikemukakan berdasarkan nota yang disalin dengan baik.

1 comment: