Sunday, April 10, 2011

RPH Minggu Ke - 14

Rancangan Pelajaran Harian ~ 4 - 8 April 2011


Tarikh 4 April 2011 (Isnin)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Arca Asemblaj - Kajian Rekaan Seni Visual
  • Olahan motif kapal layar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa olahan perkembangan idea motif dengan kreatif dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
  2. Guru menerangkan teknik menghasilkan olahan.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lakaran olahan idea.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lakaran murid.
Keperluan Alat: Pensil warna, kertas lukisan.
Bahan: Contoh lakaran olahan idea.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Hasil lakaran olahan motif murid menunjukkan perkembangan idea secara menyeluruh dan pelbagai.

Tarikh 4 April 2011 (Isnin)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan Mono Lino
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah karya cetakan timbul kaedah mono lino dengan baik, kreatif dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali cetakan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh cetakan mono lino..
  2. Guru menunjukkan demonstrasi cetakan mono lino.
  3. Amali murid menjalankan aktiviti amali cetakan.
  4. Guru memantau dan membimbing murid.
  5. Persembahan karya cetakan.
  6. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Lino Ink, kaca, Kertas lukisan.
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kerjasama dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan minat dan kesungguhan serta berupaya menghasilkan cetakan mono lino dengan baik dan berkualiti.

Tarikh 5 April 2011 (Selasa)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pemlajaran Arca Asemblaj - Kajian Rekaan Seni Visual
  • Olahan motif kapal layar.
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan beberapa olahan perkembangan idea motif dengan kreatif dan berkualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh lakaran olahan idea.
  2. Guru menerangkan teknik menghasilkan olahan.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan lakaran olahan idea.
  4. Guru memantau dan membimbing.
  5. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya lakaran murid.
Keperluan Alat: Pensil warna, kertas lukisan.
Bahan: Contoh lakaran olahan idea.
Rujukan: PSV SPM
Penerapan Nilai Kreativiti dan kekemasan
Refleksi Hasil lakaran olahan motif murid menunjukkan perkembangan idea secara menyeluruh dan pelbagai.

Tarikh 5 April 2011 (Selasa)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pemlajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Kemasan bingkai
    • Persembahan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan bingkai cetakan serta persembahan akhir dengan catatan siri, tajuk, nama dan tahun mengikut disiplin cetakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali persembahan karya cetakan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya cetakan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan bingkai cetakan.
  4. Persembahan karya cetakan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau dan pembaris.
Bahan: Art Kad
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kekemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan karya cetakan dengan persembahan bingkai dengan baik.

Tarikh 6 April 2011 (Rabu)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Pentaksiran dan penilaian kerja kursus.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid membaikinya.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi.
Penerapan Nilai Kemasan dan penghargaan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 6 April 2011 (Rabu)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus
  • Cetakan
    • Kemasan bingkai
    • Persembahan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan bingkai cetakan serta persembahan akhir dengan catatan siri, tajuk, nama dan tahun mengikut disiplin cetakan dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Amali persembahan karya cetakan.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh-contoh karya cetakan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk menghasilkan bingkai cetakan.
  4. Persembahan karya cetakan.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pisau dan pembaris.
Bahan: Art Kad
Media: Cetakan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menghasilkan karya cetakan dengan persembahan bingkai dengan baik.

Tarikh 7 April 2011 (Khamis)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus - Cetakan
  • Ujian Topikal - Soalan objektif
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menjawab sekurang-kurangnya 20 soalan betul daripada 30 soalan objektif yang dikemukakan.
Aktiviti Pembelajaran Ujian topikal.
Prosedur
  1. Guru megedarkan buku soalan ujian.
  2. Guru memberikan arahan ujian.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Guru memantau.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen
Bahan: Buku soalan dan buku latihan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kejujuran.
Refleksi Murid berupaya menjawab semua soalan dalam masa yang ditetapkan dengan baik.

Tarikh 7 April 2011 (Khamis)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pembelajaran Kajian Rekaan Seni Visual
  • Pentaksiran dan penilaian folio
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan folio mengikut kehendak soalan tugasan dengan baik, kualiti dan kreatif.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan folio KRSV.
Prosedur
  1. Murid diminta untuk menghantar tugasan secara individu.
  2. Guru membuat pentaksiran.
  3. Guru memberi komen hasil tugasan murid dan membimbing murid membaikinya.
  4. Rumusan pelajaran dengan persembahan karya tugasan murid.
Keperluan Alat: Folio krsv.
Bahan: Instrument pentaksiran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kreativiti dan keyakinan.
Refleksi Majoriti murid berupaya menghasilkan folio mengikut kehendak tugasan dengan baik.

Tarikh 8 April 2011 (Jumaat)
Minggu 14
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Penghasilan Seni Visual
Unit Pembelajaran Seni Halus - Cetakan
  • Ujian Topikal - Soalan objektif
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. menjawab sekurang-kurangnya 20 soalan betul daripada 30 soalan objektif yang dikemukakan.
Aktiviti Pembelajaran Ujian topikal.
Prosedur
  1. Guru megedarkan buku soalan ujian.
  2. Guru memberikan arahan ujian.
  3. Murid diminta untuk menjawab soalan yang dikemukakan.
  4. Guru memantau.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Alat: Pen
Bahan: Buku soalan dan buku latihan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kebersihan dan kemasan.
Refleksi Murid berupaya menjawab semua soalan dalam masa yang ditetapkan dengan baik.

No comments:

Post a Comment