Saturday, September 10, 2011

RPH Minggu Ke - 34

Rancangan Pelajaran Harian ~ 22 - 26 Ogos 2011



Tarikh 22 Ogos 2011 (Isnin)
Minggu 34
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka
Unit Pembelajaran Landskap Persekitaran
  • Faktor penting dalam seni reka landskap persekitaran
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menerangkan faktor penting dalam seni reka landskap persekitaran dengan memberikan contoh yang sesuai.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh produk reka bentuk landskap.
  2. Guru memperkenalkan topik perbincangan serta menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Sesi soal-jawab.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh reka bentuk landskap persekitaran.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai nilai keindahan alam.
Refleksi Murid menunjukkan minat serta berupaya menyatakan isi pelajaran dengan betul.

Tarikh 23 Ogos 2011 (Selasa)
Minggu 34
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2 & 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional
Unit Pemlajaran
  • Tenunan
    • Jenis-jenis tenunan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri kain tenunan serta fungsinya dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh kain tenunan.
  2. Guru menerangkan tajuk perbincangan.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab.
Keperluan Bahan: Contoh tenunan.
Media: Kraf tangan
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Hormat-menghormati
Refleksi Murid menunjukkan minat serta berupaya menyatakan isi pelajaran dengan betul.

Tarikh 24 Ogos 2011 (Rabu)
Minggu 34
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Komunikasi Visual
Unit Pemlajaran Ujian Pertengahan Penggal Ke-2
  • Seni Grafik
  • Reka bentuk Grafik dan Pengiklanan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menjawap sekurang-kurangnya 15 soalan dengan betul daripada 25 soalan objektif yang dikemukakan.
Aktiviti Pembelajaran Ujian teori seni
Prosedur
  1. Guru mengedarkan kertas soalan dan memberi arahan.
  2. Murid diminta untuk menjawab soalan ujian.
  3. Guru memantau dan mengawas.
  4. Rumusan pelajaran dengan perbincangan kehendak soalan dan jawapan.
Keperluan Alat: Pensil.
Bahan: Kertas soalan.
Rujukan: Teori PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kejujuran dan keyakinan.
Refleksi Murid berupaya menjawab soalan ujian dengan baik.

Tarikh 24 Ogos 2011 (Rabu)
Minggu 34
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Kraf Tradisional.
Unit Pembelajaran
  • Tenunan
    • Jenis-jenis tenunan
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyatakan ciri-ciri kain tenunan serta fungsinya dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh kain tenunan.
  2. Guru menerangkan tajuk perbincangan.
  3. Murid diminta untuk mencatat isi pelajaran.
  4. Rumusan pelajaran dengan sesi soal jawab.
Keperluan Bahan: Contoh tenunan.
Media: Kraf tangan
Rujukan: Fokus PSV SP terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Hormat-menghormati
Refleksi Murid menunjukkan minat serta berupaya menyatakan isi pelajaran dengan betul.

Tarikh 25 Ogos 2011 (Khamis)
Minggu 34
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 4K3 & 4K5
Masa 70 Minit
Bidang Seni Reka Landskap dan Persekitaran
Unit Pembelajaran Fungsi Tumbuhan dalam Landskap
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menyenaraikan fungsi-fungsi tumbuhan dalam landskap dari segi nilai estetik serta fungsi nyata dengan betul.
Aktiviti Pembelajaran Pembelajaran teori seni.
Prosedur
  1. Guru menunjukkan contoh gambar tumbuhan.
  2. Guru menerangkan isi pelajaran.
  3. Murid diminta untuk membaca dan menyenaraikan fungsi tumbuhan dalam landskap.
  4. Guru mengukuhkan jawapan murid.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Contoh gambar tumbuhan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Menghargai keindahan alam.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dan berupaya mengikuti proses pembelajaran dengan baik.

Tarikh 25 Ogos 2011 (Khamis)
Minggu 34
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K2
Masa 70 Minit
Bidang Seni Visual.
Unit Pembelajaran Lukisan - Ujian Pertengahan Penggal 2
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensil berhal-bendakan alam benda dengan baik dan kualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan lukisan.
Prosedur
  1. Guru menyusun hal benda di atas meja.
  2. Guru memberikan arahan.
  3. Murid diminta untuk memulakana aktiviti melukis.
  4. Guru memantau dan mengawas.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Alam benda.
Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali melukis. Hasil likisan murid adalah baik.

Tarikh 26 Ogos 2011 (Jumaat)
Minggu 34
Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual
Tingkatan 5K4
Masa 70 Minit
Bidang Seni Halus
Unit Pembelajaran Lukisan - Ujian Pertengahan Penggal 2
Hasil Pembelajaran Pada akhir pelajaran murid dapat:
  1. Menghasilkan sebuah lukisan pensil berhal-bendakan alam benda dengan baik dan kualiti.
Aktiviti Pembelajaran Amali menghasilkan lukisan.
Prosedur
  1. Guru menyusun hal benda di atas meja.
  2. Guru memberikan arahan.
  3. Murid diminta untuk memulakana aktiviti melukis.
  4. Guru memantau dan mengawas.
  5. Rumusan pelajaran.
Keperluan Bahan: Alam benda.
Media: Lukisan.
Rujukan: Fokus PSV SPM terbitan Pelangi
Penerapan Nilai Kemasan dan kebersihan.
Refleksi Murid menunjukkan kesungguhan dalam aktiviti amali melukis. Hasil likisan murid adalah baik.

No comments:

Post a Comment